Címkék

Kapcsolódó bejegyzések

Megosztom

Klikkelj ide, hogy megtudd, miért klikkelsz mindig ide! (és csalódsz)

A Buzzfeed felfutása után nagyon sokan írtak arról, hogy hirtelen miért lett divat olyan címeket adni, amelyek, úgymond csőbe húzzák az embereket: többet ígérnek, mint amennyit nyújtanak és ezzel kattintásra ösztönöznek. Akinek van ideje, kedve, az itt, itt és itt, meg itt talál ilyeneket.

Röviden ennek a tétje az, hogy ha olyan címet adsz, amire kattintanak, akkor elolvasnak, megosztanak, lájkolnak. Ha nem, akkor meg nem. A mélymerítéses témák pedig egy jó cím nélkül nem vonzóak, a kutya se olvassa őket. Ezzel szemben egy jó címmel mindenki elolvassa a legnagyobb semmit is.

Emellett egy ponton túl már nem igazán versenyképes a normális (?) cím a sok génmódosítottal. Ez az a pillanat, amikor már majdnem mindenki ilyen címeket kell adjon ahhoz, hogy elolvassák, függetlenül attól, hogy mi az éppen aktuális tartalom.

Persze nem én vagyok az egyetlen, akinek ez feltűnt. Ezen a TED videón például egy kutató beszél a jelenségről. De össze is foglalom röviden: azért születnek ilyen, sokszor ízléstelen címek, amelyek sokféle határt súrolnak és a link mögötti tartalom minőségével is csak nagyon ritkán vannak kapcsolatban, mert az emberek ráklikkelnek. Sőt, egy ponton túl csak ilyenekre klikkelnek. Aztán meg valami még durvább módszer kell, hogy a sok, ilyenkor csalódott ingerküszöböt megint el tudják érni. Mi lehet a megoldás? Hát inkább NE klikkeljünk ilyenekre! Nézd végig, tanulságos!

Ez a trend, őrület – nevezd, aminek szeretnéd -, kis romániai magyar virtuális terünket is kóstolgatja. Csak azért, hogy lásd, mennyire általános gyakorlattá vált, pár screenshottal mutatok példát. Így néz ki egy normális cím és így egy génmódosított a Facebookon, még a változtatás melegében, a megspékelés után, az egyik erdélyi magyar médiaorgánumnál:

talaldkihogyki

Vagy, itt egy régebbi T-Rex bejegyzésem, hasonló klikkgyűjtő mániákussággal:

apokalipt2

Kedves olvasó, a klikket nyomó gomb a te kezedben van. Ott pihen a kicsike a biztos és céltudatos mutatóujjad pihekönnyű súlya alatt. Te döntöd el, hogy szeretnéd-e tovább bátorítani ezt a gyakorlatot, sőt, fokozni. Mit fokozni? Eszkalálni.

Dönts!

Comments

comments